sde megaron logo

Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας ΜΕΓΑΡΩΝ

Close this search box.

ΤΥΤΩ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Είχαμε την τιμή να βρεθούμε στο Σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας – ΣΔΕ Μεγάρων και να παρουσιάσουμε το έργο της ΤΥΤΩ 🦉 σε ανθρώπους που αξιέπαινα τιμούν τη γνώση και καταβάλουν κάθε προσπάθεια για να την κατακτήσουν.

🙏 Ευχαριστούμε θερμά το Διευθυντή του ΣΔΕ Δημήτρη Μποϊντά για την πρόσκληση καθώς και τον εκπαιδευτή ενηλίκων Αναστάσιο Ξένο που μας έδωσαν την ευκαιρία να μιλήσουμε για τη σημασία των οικοσυστημικών υπηρεσιών και τις δράσεις της ΤΥΤΩ αλλά κυρίως να βρεθούμε ανάμεσα σε ανθρώπους που συγκινητικά κυνηγούν τη μάθηση 📚 και γίνονται παράδειγμα προς μίμηση.

💻 Η παρουσίαση έγινε στο πλαίσιο του μαθήματος “Εκπαίδευση Σχεδίου Δράσης (Project) της Περιβαλλοντικής εκπαίδευσης”, στο ΣΔΕ Μεγάρων. Συζητήσαμε με τους υπέροχους μαθητές, αναπτύξαμε δεσμούς και μάθαμε κι εμείς κοντά τους!

🫶 Ευχαριστούμε ολόψυχα γι’ αυτή τη μοναδική εμπειρία!