sde megaron logo

Close this search box.

ΕΚΔΡΟΜΗ ΑΚΡΟΠΟΛΗ

ΕΚΔΡΟΜΗ ΑΚΡΟΠΟΛΗ – ΣΔΕ ΜΕΓΑΡΩΝ

Απρίλης του 2022. Η Άνοιξη ξεπροβάλλει δειλά-δειλά ως πρόκληση δημιουργίας και δράσης. «Άδραξε τη μέρα» είναι το κάλεσμά της.

Κι αυτό πράξαμε οι εκπαιδευόμενες/οι και οι εκπαιδεύτριες/ές του ΣΔΕ Μεγάρων. Την Τρίτη 12 του Απρίλη εξορμήσαμε προς τον Πολιτισμό, την Ιστορία, τις Ρίζες. Με τον ήλιο να ζεσταίνει τα κορμιά και τις καρδιές μας και το δροσερό αεράκι να χαϊδεύει τη διάθεσή μας, επισκεφθήκαμε τον Βράχο της Ακρόπολης, περιηγηθήκαμε στο Θησείο, το Μοναστηράκι, την Πλάκα και…απολαύσαμε τις Τέχνες, τα Γράμματα, τις Επιστήμες!!!

Υ.Γ. Εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας στον κο Τσιούνη Σπύρο -Δημοτικό Σύμβουλο και Πρόεδρο της Σχολικής Επιτροπής Β΄θμιας Εκπ/σης Δήμου Μεγαρέων- για την καταλυτική συνδρομή του στην πραγματοποίηση της εκδρομής.